Portfolio

Specializuji se na vytváření kreativního originálního online i offline obsahu, který zaručí věrnost čtenářů i zákazníků.

01

Fejetony

SLOUPEK Svět podle Jany: Zápisky singl holky

Randit po třicítce je jako valčík na minovém poli. O svých zážitcích, které bych někdy radši neměla, píšu každý měsíc pro časopis Svět ženy a velmi nepravidelně na blog dvetricitky.cz.
Svět ženy, každý měsíc 2019-dosud

Letní dovolená singl holky

Svět ženy, 7/2023

Vzpomeň si, že tě to baví!

pro časopis Svět ženy, 05/2023

Láska je výstřel do tmy, aneb divoký mustang a vlčice samotářka

Dvě Třicítky, 3/2023
02

Psychologie

Vysoká citlivost: prokletí, nebo vnitřní bohatství?

Na první pohled jsou citliví lidé křehcí jako skleníkové květiny, ale jejich vnímání je naopak ostré jako břitva. Někdy až moc. Pátrali jsme po tom, jak se žije s hypersenzitivitou a proč je vlastně skrytým pokladem.

Placebo efekt: Věř a víra tvá tě uzdraví

Placebo efekt je stále poněkud ožehavé téma, se kterým je spojena řada etických otázek. Odborníci se snaží, aby při využití tohoto efektu nedocházelo ke klamání pacientů a přitom se využil léčivý potenciál této metody. Placebo totiž prokazatelně vede k pozitivním psychickým změnám, které výrazně napomáhají léčbě.
Časopis Bonus pro OZP, 2019

Seberozvoj: Teror pozitivismem

V poslední době patří mezi aktuální témata všudypřítomný seberozvoj & pozitivno. Je hezké snažit se brát věci s úsměvem a myslet pořád pozitivně. Jenže se můžeme dostat do situace, kdy pozitivita může být až toxická. Jak se téhle pasti vyhnout a proč je fajn občas nedělat vůbec nic?

Mozek vs. sezóna

Pro časopis Bonus pojišťovny OZP jsem zpracovávala odborné články na zdravotní témata: Náš mozek pracuje podle výzkumů amerických vědců nejlépe v létě a na podzim, zatímco přes zimu jeho kapacita poněkud klesá. Jak tedy trénovat, aby vám to pálilo i v zimě?
Časopis Bonus pro OZP, 2018

Hibernace nepatří jen do říše zvířat

Na podzim a v zimě většinou jen toužíme změnit se v jezevce, kterého z nory (kromě Vánoc) vylákají až březnové sluneční paprsky a první květy. Zkoumala jsem, jak si chladné období užít a nejenom přežít?
Časopis BONUS pro OZP, 2018
03

Lifestyle

Náš seriál Body shaming: Nejste „jen“ tělo. Jste mnohem víc!

Koncept Body shamingu asi znáte. Lichotky, které nejsou lichotkami, bezostyšné komentování vzhledu druhých, posměšky, možná šikana. Tenhle nezdravý trend má ale světlou stránku – mluví se díky němu o vzhledu i péči o sebe. 
Notino, 1/2023

Krásnější pro sebe, nebo pro ostatní: Kvůli komu se vlastně malujeme? 

Kosmetika tu s námi je přes sedm tisíc let, v beauty světě se točí biliony, trendy sdílejí a sledují na TikToku miliony lidí. Ale kvůli komu se vlastně malujeme? 
Notino, 1/2023

Náš seriál Body Shaming: stárněte si po svém!

Naštěstí se zdá, že se ve společnosti posedlé mládím a krásou začínají lámat ledy. Jde si stárnutí užívat a být přitom spokojená? To si pište!
Notino, 3/2023

Ve víru moderního randění

Kde se seznamujeme v roce 2023, kdo platí na rande a jak se vypořádat s ghostingem?
Svět ženy, 3/2023

Celý svět běhá, vy radši choďte! Víme, jak začít s každodenní chůzí a proč je tak dobrá

Celý svět běhá, tak jděte proti proudu. Doslova. Prozradíme vám, proč je chození to nejlepší pro vaši duši, psychickou pohodu i tělo.

Publicistka Jana Uhlířová: Stromy, zdroje síly a věrní strážci

Z přírody a jejího pozorování si můžeme vzít mnohé pro vlastní rozvoj a především pro svůj duchovní život. Les nám může sloužit jako inspirace, odpočinek, místo putování, a dokonce i jako domov.

Nová mužnost podle Brada Pitta? Sukně a pink outfit!

Brad Pitt nosí sukně, Emmanuel Macron utrácí za make-up a Marc Jacobs miluje obojí. Muži vzali svět fashion a beauty útokem, a jejich mužnost přitom neutrpěla, jenom se nově definuje.
Notino, 8/2022

Opravdu si v době krize kupujeme více rtěnek?

Je rtěnka něco, na čem šetříte, nebo byste si svou oblíbenou značku nenechala vzít ani za nic, i kdybyste si opasek musela utáhnout v jiných oblastech života? Podle takzvaného rtěnkového efektu právě v době krize stoupají prodeje rtěnek. Proč? 

Tinder, bašta povrchnosti

Je to super způsob, jak někoho poznat. • Je to eskort, který totálně degraduje ženy a dělá z nich štětky. • Jsou tam jen úchyláci, které zajímá Jenom sex. • Je to normální seznamka, mám jednu známou a ta se tam normálně seznámila s manželem… Pravda o Tinderu je asi někde mezi. A já to musím vědět.

Koronavirus: Vítejte v novém světě

Náš život se během korony dramaticky změnil a ještě se měnit bude. Možná to není důvod k panice: čelíme sice něčemu, co si nikdo neuměl představit, ale ukázalo se, že stejně rychle jako nebezpečí se dokáže šířit i naděje, humor, laskavost a láska. A té teď potřebujeme nejvíc. Hlavu (i v roušce) vzhůru.

Koronavirová pandemie: O mně, tobě a divné době

Ani mě se téma korona nevyhnulo. Stejně si ale myslím, že během výjimečného jara 2020 nešlo jen o návrat do domovů, i když ten byl nejmarkantnější. V posledních měsících šlo hlavně o návrat k sobě samým. Jen nám chvíli trvalo, než jsme na to přišli.

Výročí 100 let České republiky: Milá prababičko Boženko

Naše republika slavila 100 let a já jsem se na tohle výročí zkusila pro časopis Svět ženy podívat trochu jinak. Osobněji. Způsobem, který vás snad osloví víc než učebnice dějepisu. A možná se zamyslíte, co byste své prababičce o dnešní době řekli vy, kdybyste měli tu možnost…
04

Rozhovory

„Samy s tím nepohneme,“ říká Šárka Homfray o nerovnosti žen (nejen) na pracovním trhu

Welcome to the Jungle, 2023

Vojtěch Dyk: „Žádné limity neexistují“

Marek Orko Vácha: „V kráse je kus mystiky“

Vánoční Svět ženy

Nora Fridrichová: „Co se mi v životě nejvíc povedlo? Moje děti!“

Robert Vano: „Kombajny fotit neumím, lidi snad jo“

Svět ženy, 9/2019

Radka Třeštíková: „Dokonalá rozhodně nejsem“

Svět ženy, 11/2018

Jan Mühlfeit: Bill Gates mi vždycky říkal: „Úspěch je špatný učitel“

Tomáš Horák: „Radost je lepší než michelinská hvězda“