Odborné články

Témata která nejčastěji zpracovávám jsou z oboru gastro & životního stylu.

Hibernace nepatří jen do říše zvířat

Na podzim a v zimě většinou jen toužíme změnit se v jezevce, kterého z nory (kromě Vánoc) vylákají až březnové sluneční paprsky a první květy. Zkoumala jsem, jak si chladné období užít a nejenom přežít?

Časopis BONUS pro OZP

Vysoká citlivost: prokletí, nebo vnitřní bohatství?

Na první pohled jsou citliví lidé křehcí jako skleníkové květiny, ale jejich vnímání je naopak ostré jako břitva. Někdy až moc. Pátrali jsme po tom, jak se žije s hypersenzitivitou a proč je vlastně skrytým pokladem.

Odborné články: zvýšená citlivost
Svět ženy, 4/2019

Placebo efekt: Věř a víra tvá tě uzdraví

Pro tento článek jsem zkoumala, jak využívat placebo efekt. Je to totiž stále poněkud ožehavé téma, se kterým je spojena řada etických otázek. Odborníci se snaží, aby při využití tohoto efektu nedocházelo ke klamání pacientů a přitom se využil léčivý potenciál této metody. Placebo totiž prokazatelně vede k pozitivním psychickým změnám, které výrazně napomáhají léčbě.

Odborné články pro lifestylové časopisy: Placebo efekt
Časopis Bonus pro OZP

Bylinky v kuchyni: Voňavý byznys

Dokonalost se skrývá v detailu a o bylinkách v kuchyni to platí stoprocentně. Ve společnosti Bylinky s.r.o. proto každé semínko tu sejí s vědomím, že jsme Zemi nezdědili od předků, ale půjčujeme si ji od našich dětí. I proto se zde zalévá dešťovou vodou, proti škůdcům se bojuje přirozenými prostředky a využívají se obnovitelné zdroje energie.

Časopis GASTRO společnosti MAKRO

Mozek vs. sezóna

Pro časopis Bonus pojišťovny OZP jsem zpracovávala odborné články na zdravotní témata: Náš mozek pracuje podle výzkumů amerických vědců nejlépe v létě a na podzim, zatímco přes zimu jeho kapacita poněkud klesá. Jak tedy trénovat, aby vám to pálilo i v zimě?

Časopis Bonus pro OZP

Zmrzlina je fenomén

Pana Zmrzlinku, alias Honzu Hochsteigera jsme navštívili v pražském Crème de la Crème. Povídali jsme si o netradičních příchutích, místě zmrzliny v jídelním menu i prvních dezertech ve sladké Neapoli. Právě v Itálii se Honza Hochsteiger naučil vyrábět řemeslnou zmrzlinu, na kterou k němu chodí celá Praha. Jakou inspiraci od něj můžete načerpat?

HOREKA

Článek o výrobě cideru: Jablka a čas

Za pozdního léta dozrávají plody starých odrůd jabloní, z nichž rodinná cidrerie Jáchyma Kliment vyrábí s láskou a velmi trpělivě cidre. Naplňuje tak své motto, že všechny věci, které mají za něco stát, potřebují čas.

Časopis GASTRO společnosti MAKRO

Třešně & višně: Sladké mámení

Díky kombinaci sladké a nakyslé chuti je drobné červené ovoce s peckou uvnitř hvězdou nejen teplé, ale i studené kuchyně. Višně i třešně se totiž skvěle vyjímají třeba i v salátech a nápojích.

Časopis GASTRO společnosti MAKRO

Pestré chutě na grilu

O grilování píšu pro některého z klientů každý rok. A pokaždé se mi podaří napsat něco originálního. Jak totiž říkám, témata zpracováváme všichni podobná, záleží jen na originalitě přístupu.

Gastro a lifestyle - grilování - odborné články pro lifestylové časopisy
Časopis GASTRO společnosti MAKRO


Jaké téma si můžu nastudovat pro vás?